Umístění

Total wine bar
Chodská 22, Praha
Kategorie

Datum

Čtvrtek 7. 4. 2022
Události vypršely

Čas

19:00

Cena

750Kč

TOTAL-NÍ RAKOUSKO

TOTAL-NÍ RAKOUSKO (ne)vinná zábava

Když se řekne Rakousko, mnozí z nás si vybaví rakouské obry – Alpy, horské pastviny či významné představitele velkého formátu – Beethovena a Mozarta. Avšak málokoho pohltí myšlenka, že se rovněž v těchto končinách nachází poklad nejcennější – vinná réva.
Při naší další prezentaci, můžete kousek z tohoto pokladu “uloupit“ pro sebe a proniknout s námi do tajů vybraných vín z nejvýznamnějších vinařských oblastí Rakouska. Nechejte se pohltit šťavnatosti hroznů, které “zalejí“ Vaše číše a okuste kus historie, skryté v tomto lahodném božském nektaru.
Máme pro Vás přichystáno hned několik NEJ.
Nejkvalitnější vína v Rakousku pocházejí z vinařských oblastí údolí Dunaje Wachau a Kamptal. Kousek země plné kvetoucí krásy, malá říčka Kamp, nad níž se majestátně tyčí kulturní skvosty, to je čarovné Kamptal. Rakouský vinařský region Wachau se pyšní dalším nej – nejslavnější rakouská vinařská oblast, jejíž rozloha 1500 ha zabírá pouze 3% celkové viniční plochy Rakouska. Naopak titulem největší vinařská oblast na území Rakouska je ověnčena historická oblast Dolního Rakouska – Weinviertel o rozloze 13 000 ha, mírně kopcovitá krajina, nacházející se severovýchodně od Vídně.
Tímto končíme naše zeměpisné okénko a představíme Vám vína, která se budou k degustaci podávat. 

Menu:

Hardegg Jahrgangs – Sekt

Kurt Angerer Grüner – Veltliner KIES
Suché bílé víno z rodinného vinařství Kurt Angerer, které sídlí v regionu Kamptal. Aroma exotického ovoce, hlohu a kiwi, lískových oříšků a jablíčka. Na patře plnější, osvěžující, minerální s limetovým tónem. V ústech doznívá muškátovým oříškem a jablečným semínkem.

Rudolf Fritz – Grüner Veltliner Schweren Zapfen
Suché bílé víno z rodinného vinařství Fritz, jež se nachází na pravém břehu Dunaje, v idylické vinařské obci Thallern, v jižní čtvrti města Krems. Výrazná a noblesní vůně s příznaky jemného ovoce a koření. Na patře se projevuje pevným tělem, je komplexní s dlouhou dochutí.

Tegernseerhof – Grüner Veltliner Dürnstein Federsp
Suchý Veltlín ze světoznámého regionu Wachau v Rakousku. Jemné citronové barvy se zelenými odlesky, velmi intenzivní aroma s tóny zelených jablek, citrusů, tropického ovoce, sušených bylin, bílého pepře a kouře, v chuti plnější, ovocné, šťavnaté, převládají zelená jablka a citrusy, minerální, kořenité s lehce pikantním nádechem, dlouhý minerální závěr.

Tegernseerhof Neuburger – Smaragd
Suché bílé víno odrůdy 100 % Neuburger (u nás Neuburské), z vinic oblasti Wachau. Smaragd – nejvyšší řada, obsah alkoholu 12.5 % a více, zraje nejlépe 6 a více let ve sklepě. Tradiční a téměř zapomenutá odrůda Neuburger. Hrozny odrůdy Neuburger jsou sklizeny z velmi strmé vinice s názvem Brandstatt. V aroma nalezneme zralé ovoce, mango, banán nebo broskvový jogurt. Bohatá a plná chuť, peckové ovoce, krémové a zároveň i příjemně minerální. Šťavnaté a vyvážené víno s delší dochutí. Ročně se vyrobí jen velmi omezený počet lahví.

Hardegg – Pinot Noir
Hardegg, čes. Hardegg je město v okrese Hollabrunn ve Waldviertelu v Dolních Rakousích přímo na česko-rakouské státní hranici, tvořené zde řekou Dyjí, na níž město leží. Rulandské modré (Pinot Noir), červené, lehké a parfémované. Jemné a komplexní aroma červeného bobulového ovoce, podtrženo jemným kořením a minerálními podtóny. Na rakouské poměry nezvykle burgundský typ.

Weingut Gager – Blaufränkisch
Již 35 let je jméno GAGER synonymem pro nejkvalitnější víno ze srdce Blaufränkischland – Mittelburgenland. Rodinné vinařství Gager se nachází v Deutschkreutzu patří k nejlepším rakouským vinařstvím. Hutné a chuťově bohaté víno.

Kurt Angerer – Zweigelt Ried Sand Barrique
Suché červené víno odrůdy Zweigelt z rakouského vinařství Kurt Angerer, sídlící v regionu Kamptal. Zraje v 2-3 letých sudech barrique po dobu 6 měsíců. Barik = dubový sud o obsahu asi 225 l, který se používá k vyzrávání vín. Sudy se vyrábějí z amerického nebo francouzského dubu a pro uložení vína se mohou použít pouze třikrát. Víno ze dřeva sudu vyluhuje aromatické látky. Aroma malin, ostružin a zralých divokých třešní. V chuti plnější s příjemnou tříslovinou a tóny čokolády, švestek, závěr kořeněný s chutí vanilky.

Degustace bez pokrmů: 500,- Kč
Degustace s pokrmy: 750,- Kč